Naše typy

v sekcích zde najdete naše typy na firmy, recenze a články

                                    Nejčastější otázky

"Je nutné při instalaci fólií na okna demontovat sklo?"
Samozřejmě, že není. Fólii dáváme na okna až k těsnění (proto je velice vhodné před příjezdem očistit i látku, aby z ní nepadal prach), v případě stahovacích oken téměř ke kraji staženého okna. Nelze ji dát na úplný okraj, jelikož by ji těsnění okna mohlo při manipulaci s oknem poškodit. Ovšem fólie z pohledu zavřeného okna zakrývá celou jeho plochu.
Demontovat sklo je třeba u pokovení jeho povrchu. Toto my neprovádíme.

"Jak mám auto na instalaci fólie na skla připravit?"
Ideální je eliminovat množství prachu ve voze, takže doporučujeme auto alespoň vyluxovat a otřít prach ve voze. Okna si před aplikací fólie umyjeme sami. Hlavně, prosím, nepoužívejte na mytí oken před instalací Clin a jiné podobné prostředky, zanechávají na skle mastný film. Děkujeme.

"Jak velký problém bude se zatmavenými skly na STK?"
S okny zatónovanými naší firmou, na kterých je atest, žádný problém nenastane. Pokud si necháte instalovat fólii, kterou Vám nedoporučujeme a i přes to ji na vlastní riziko na vůz chcete, neneseme za to odpovědnost. Na vše budete předem upozorněni. Tudíž okno, kde máte umístěný atest je správně dle zákona a na STK to není závadou.

"Za jak dlouho po instalaci fólie mohu stahovat okna?"
V létě, kdy se do skel opírá více slunce a zbytková mlhovina pod fólií vysychá rychleji, lze okna stahovat již druhý den, ovšem doporučujeme raději počkat dva až tři dny od instalace. Samozřejmě se to odvíjí od venkovní teploty, pokud nesvítí dostatečně slunce, raději počkejte alespoň týden. V zimním období zbytková mlhovina pod fólií vysychá déle, zde doporučujeme raději počkat týden až dva a ideálně v autě zatopit, aby se vysychání urychlilo. Pokud to není nutné, okna raději nestahujte měsíc. Tím se zaručí perfektní přilnutí fólie a doschnutí lepidla. Výrobce fólie udává vysychání až 60 dní. Pokud si nejste jisti, zda již lze okna stáhnout, zastavte se u nás a my fólii překontrolujeme.

"Mohu zapnout vyhřívání zadního okna ihned po instalaci fólie?"
Ano, dokonce se zde urychlí dosychání zbytkové mlhoviny. Teplo fólii nijak nepoškodí.

"Jak dlouho je nutné u Vás auto nechat při instalaci fólií na okna?"
Práce dle vozu trvá přibližně 2 - 4 hodiny. Auto je po domluvě možné vyzvednout i později.

"Lze fólie z oken odstranit?"
Ano, pokud budete z nějakého důvodu chtít fólie odinstalovat, či vyměnit, i tímto se naše firma zabývá. Fólie se lepí na vodní roztok, který aktivuje lepidlo. Toto lze odstranit beze zbytků. Instalací fólie si tudíž nepoškodíte sklo a není nutné fólii nechat "na vždy". Ovšem její životnost je vysoká. Používáme kvalitní materiály.

"Mám již instalované fólie, ale chybí mi atest. Je možné ho u Vás nechat dodatečně dolepit?"
Bohužel ne, atest je třeba nalepit při instalaci přímo na sklo pod fólii. Na udělení atestu a karty o odborné instalaci je nutné školení a je třeba dodržovat předpis EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS. Je tedy nutné fólii sundat a instalovat novou, kde bude atest řádně umístěn pod ní. Bez tohoto Vám nevystavíme kartu o instalaci a ani nepřidělíme atest na sklo.

"Musí být atest na každém okně, nestačí jen jeden například na zadní sklo?"
Z důvodu předpisu EHK č. 43, resp. směrnice 92/22/EHS je nutné na každé sklo, kde je instalovaná fólie umístit příslušný atest. V opačném případě může dojít ke komplikacím při silniční kontrole či na STK.

"Je nutná nějaká platba předem?"
Pokud chcete rezervovat termín s naprostou jistotou, že v daný den a čas budete jediný zákazník, je vhodné se domluvit na zaslání (zanesení) zálohy k rezervaci termínu. Stává se, že si jiný zákazník zamluví termín a následně z nějakého důvodu nepřijede. Pokud by se v tuto dobu sešli zákazníci dva, má přednost ten, který zaslal zálohu. Práce na dalším voze bude udělaná ihned po dokončení zálohovaného vozu. O této skutečnosti Vás ovšem při rezervaci termínu informujeme, že na daný termín je již někdo rezervovaný. Pokud máte speciální požadavky na fólii, na zálohové platbě se domluvíme dle konkrétního přání.
Nabízíme také dárkové kupony na instalaci fólií, kdy se kupón platí předem a zde je pevně domluvený termín a jste přednostním zákazníkem.
V případě celopolepu je třeba složit zálohu na materiál. Objednáváme vždy přesně tu barvu, kterou si sami vyberete a fólii nenaskladňujeme.

Na internetu nás můžete najít pod hesly: HR Reklama, Strakonice, tónování autoskel, autosklo, designové úpravy aut, zatmavení autoskel, fólie na okna, reklama, fólie, carwrap, polepy vozů, celopolepy aut, samolepky, samolepky na auto, polepy výloh, reklamní cedule, potisk textilu, nažehlovací fólie, reklamní textil, polyflex, reklamní polepy, homologované fólie, částečné polepy aut, polepy dodávek, reklamní polepy vozů, reklama pro firmy, fólie Strakonice, instalace autofólií, demontáž autofólií, demontáž fólií, řezaná grafika, instalace reklamy, odborná instalace autofólií